IV miejsce Młodzieży Górnośląskiej w halowym turnieju piłki nożnej

Po raz kolejny w opolskim Okrąglaku w trakcie ferii zimowych odbył się turniej piłki nożnej halowej pod nazwą „Biała Zima 2007”. Historyczny występ zanotowała Młodzież Górnośląska.

Drużyna Młodzieży Górnośląskiej składała się z zawodników pochodzących z Chorzowa i Osowca. Zawodnicy ze wschodniej części Górnego Śląska grają na co dzień na hali w drużynie Batko-Marex Chorzów Stary, natomiast z zachodniej części grają na boiskach trawiastych w juniorach Stali Osowiec. Zespół wystartował w najstarszej kategorii wiekowej: szkół średnich (roczniki 1998-1990). W turnieju wzięło udział 48 drużyn podzielonych na 16 grup.

W pierwszym meczu fazy grupowej Młodzież Górnośląska pokonała Mortal IV Kombat Opole 2:0, a bramki zdobyli Szklany Daniel i Lipiński Adrian. Kolejnym rywalem był zespół Piorun Zaodrze Opole, który Młodzieżówka Górnośląska rozgromiła 6:1. Łupem bramkowym podzieli się: Szklany Daniel – 3 gole, Gawron Grzegorz – 2, Szczygielski Mariusz -1.

Po tym meczu stało się jasne, że MG zagra w gronie 16 najlepszych drużyn. Od tego momentu batalia o zwycięstwo w turnieju toczyła się systemem pucharowym. W 1/8 finału Młodzież Górnośląska nie dała szans Scorpionowi Opole wygrywając pewnie, 4:0. Bramki zdobyli: Gawron Grzegorz – 2, Szklany Daniel i Tkacz Michał po 1.

W ćwierćfinale MG zagrało z Modą na Sukces Opole wygrywając 5:3. Nasi prowadzili już 5:1, tracąc później dwie bramki. Jak się później okazało, była to pierwsza oznaka kryzysu, dla MG w tym meczu strzelali: Szklany Daniel – 3 i Gawron Grzegorz – 2. W tym momencie Młodzież Górnośląska była już w gronie czterech najlepszych drużyn.

W półfinale los przydzielił nam drużynę Newer Stars Opole. Po dwóch fatalnych błędach w obronie już na początku spotkania przegrywaliśmy 0:2, jednak młodzi Górnoślązacy jeszcze przed przerwą wyrównali zdobywając 2 bramki w końcówce pierwszej połowy. Kiedy na początku II połowy Gawron Grzegorz zdobył bramką na 3:2 wydawało się, że finał jest już blisko. Niestety w najważniejszym momencie zabrakło sił, a Newer Stars Opole najpierw odrobiło starty, a później zdobyło wspaniałą bramkę na 3:4. Mimo walki do końca wynik już nie uległ zmianie. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Gawron Grzegorz – 2 i Tkacz Michał – 1.

W meczu o 3 miejsce, bardzo szybko stracone 2 bramki ustawiły praktycznie mecz. Trzeba było non stop gonić wynik i choć MG dochodziło na 2:3 i 3:4, to jednak ostatecznie uległo Mortalowi III Kobat Opole. Zdobywcami bramek byli: Tkacz Michał, Szklany Daniel i Szczygielski Mariusz po 1. Mimo, że wśród zawodników panował mały niedosyt, to jednak debiut Młodzieży Górnośląskiej w tym turnieju i zajęcie czwartego miejsca jest sporym sukcesem futbolistów i naszego stowarzyszenia. Przed turniejem, nikt nas nie stawiał  w roli faworytów, jednak po pewnym zwycięstwie w 1/8 finału, Młodzieży Górnośląskiej mogli się bać wszyscy, łącznie z faworytami tej imprezy – zespołem All Stars Opole. Za zajęcie 4 miejsca Młodzież Górnośląska otrzymała okazały puchar, dodatkowo w trakcie turnieju co dziesiąta bramka została premiowana małymi upominkami ze strony organizatorów. Zawodnicy Młodzieży Górnośląskiej w trakcie sześciu rozegranych spotkań, aż cztery razy byli nimi nagradzani: Szklany Daniel – dwukrotnie, Gawron Grzegorz i Lipiński Adrian po jednym razie. W finale All Stars Opole pokonało Newer Stars Opole 7:1.
Skład Młodzieży Górnośląskiej: Matyjaszczyk Maciej i Winiarski Michał – bramkarze; Tkacz Michał, Pazowski Paweł, Gawron Grzegorz, Szklany Daniel, Szczygielski Mariusz, Możdżeń Tomasz, Lipiński Adrian, Pisarczyk Krzysztof. Zespół prowadzili: Nimptschke Adrian i Długosz Tomasz.

Posted in Sport.