Silesia Superior Attack vol. 2 za nami

W Opolu odbyła się druga edycja Silesia Superior Attack. Tym razem gościliśmy dwa śląskie bandy CASTET i MINORITY oraz FAUST AGAIN z Grudziądza. Zapraszamy do fotorelacji z koncertu.

 

 

Jako pierwszy wystąpił CASTET z legendarnym już na scenie punkowej wokalistą FAKIREM. Zespół zagrał punka w startym dobrym stylu, bez niepotrzebnych zwolnień. Oprócz dobrej muzyki słuchających czekała też spora dawka humoru serwowanego przez FAKIRA. Wśród zagranych utworów znalazła się też piosenka po Śląsku „Gamba połno piochu”

Następnie na scenie zaprezentowali się hardcorowcy z zespołu MINORITY. Zespół wystąpił w Opolu już po raz kolejny, tym razem z nowym wokalistą. Muzyka zespołu z każdym koncertem staje się dojrzalsza, więc polecamy wszystkim kolejne koncerty tego bandu

Jako ostatni na scenie zaprezentował się FAUST AGAIN, grający metalcore. Kapela z Grudziądza, który swoje dotychczasowe płyty wydał w Niemczech i na Malezji nie zawiódł. Zagrali cały swój materiał, dając prawie godzinny koncert, który był dawką niesamowitej energii przy której cała sala wirowała.

 

 

Koncert organizowany przez MŁODZIEŻ GÓRNOŚLĄSKĄ oraz Kubę Kunysza zgromadził ok. 130 osób. Niestety nie obyło się bez zgrzytu, jakim była wizyta kilku „panów spod ciemnej gwiazdy”, związanych najprawdopodobniej z opolską sceną nazistowską. Próbowali wywołać burdy (oberwało się niestety dwom osobom), ale szybko ich spacyfikowano i koncert bez problemów dobiegł końca.

 

 

Organizatorzy tymczasem myślą już nad kolejnymi edycjami SSA. W planach koncerty takich zespołów jak ZŁODZIEJE ROWERÓW, APATIA, LUMEN (Czechy) czy ODSZUKAĆ LISTOPAD.

 

Pejter i Kuba dziękują wszystkim, którzy pomogli zorganizować ten koncert – sponsorom, osobom pomagającym rozwieszać plakat, zapraszających na koncert na forach oraz wszystkim życzliwym. Bez Was nie było by tak udanej imprezy. DZIĘKUJEMY

Posted in Ciekawostki.