Wybory – Senat 2011

Marek Jan Czaja – nasz kandydat do Senatu

Okręg wyborczy nr 53 – powiaty: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, oleski i strzelecki.

Marek Jan Czaja – lat 35.

Wykształcenie wyższe, techniczne (Politechnika Śląska, kierunek: informatyka).

Zawodowo zajmuje się wdrażaniem nowych technologii w biznesie i przemyśle.

Działalność w RAŚ rozpoczął od uczestnictwa w Górnośląskim Okrągłym Stole w Opolu w roku 2002. Obecnie przewodniczący zarządu regionu opolskiego RAŚ.

Interesuje się ekonomią i historią Śląska. Hobbystycznie gra w skata.

Żonaty, dwoje dzieci. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego.

  • AUTONOMIA TO ROZWÓJ – merytoryczna dyskusja o autonomii na arenie ogólnokrajowej, zaszczepianie idei autonomii w innych regionach. Poszukiwanie sprzymierzeńców w Senacie, który – mam nadzieję – dzięki nowej ordynacji stanie się izbą reprezentantów regionalnych z prawdziwego zdarzenia.

  • UPROSZCZENIE PRAWA – prawo w kraju jest bardzo skomplikowane. Chorą praktyką jest mierzenie efektywności prac Parlamentu ilością przyjmowanych ustaw. W efekcie mamy ustawodawczy szał z ustawami marnej jakości, często sprzecznymi samymi z sobą, z bublami prawnymi. Z miesiąca na miesiąc system prawny komplikuje się, pogarszając tym samym warunki dla aktywności gospodarczej.
    Zmieńmy to! Postawmy na jakość a nie na ilość! Liczę, że apolityczny Senat będzie dobrym, merytorycznym recenzentem prac Sejmu. Mam zamiar zabiegać o wycofanie szeregu uregulowań prawnych ograniczających swobodę działalności gospodarczej w kraju. Pozwoli to gospodarce odetchnąć i nabrać nowego rozpędu przed właściwym uderzeniem globalnego kryzysu.
  • OBNIŻENIE PODATKÓW – pomyślność Śląska i pomyślność całego kraju zależy od sytuacji gospodarczej. Aby maksymalnie ją poprawić należy natychmiast uprościć system podatkowy ujednolicając i znacząco obniżając podatki. Uwolniona od nadmiernych obciążeń gospodarka odżyje, co wpłynie korzystnie na jakość i poziom życia.
    W ramach zmian systemu podatkowego proponuję również krok ku autonomii czyli POZOSTAWIENIE PODATKU VAT W REGIONACH.

 

Posted in Działalność.