Złote myśli marszałka Sebesty

W piątkowym wydaniu NTO (http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120623/REPORTAZ01/120629801) ukazał się wywiad z marszałkiem woj. opolskiego, Józefem Sebestą, pt.: "Nie zwijamy Opolszczyzny".

Możemy dowiedzieć się z niego, m.in. że Ruch Autonomii Śląska jest tylko mocny na Śląsku, a nie np. w Warszawie oraz że woj. opolskie jest tak mocne, że trzeba wdrożyć kilka programów zapobiegawczych, aby przedłużyć jego żywotność.

Wśród złotych myśli zestawiamy także dwa cytaty z tego samego wywiadu, których nie będziemy usiłować nawet skomentować. Zastanawiamy się tylko, które jest bliższe rzeczywistości: 

"(..) W regionach dolnośląskim i śląskim, gdzie trafiłyby po podziale opolskie gminy, jest silne ssanie ze strony aglomeracji – Wrocławia i Katowic. Te centra się dynamicznie rozwijają(…) Tymczasem my na Opolszczyźnie robimy wszystko, by realizować politykę tzw. zrównoważonego rozwoju, czyli zasypywania podziałów, choćby historycznych, w rozwoju opolskich gmin. (…)"

 a parę linijek niżej:

 "(…) Mamy tereny, są pierwsze inwestycje, jest plan powołania aglomeracji opolskiej z ościennymi gminami, sięgającymi nawet Krapkowic. To absolutnie konieczny kierunek. Jeśli mamy wygrywać, musimy mieć mocną aglomerację, która pociągnie resztę regionu(…)" 

Zebrał:  Erwin

Posted in Polityka.